Podologia

JAKIE ZABIEGI WYKONUJE PODOLOG ?

Do podologa możemy umówić się na zabiegi głównie w obrębie stóp, ale również często zdarza się ,że pomagamy w problemach paznokci u rąk. Warto skonsultować się z podologiem , kiedy coś nas niepokoi lub chcemy sprawdzić, czy czegoś nie przeoczyliśmy, zwłaszcza będąc osobą starszą lub cukrzykiem.

Podczas konsultacji dokładnie możemy ocenić stan skóry i paznokci, ruchomość stopy, ilość zrogowaciałego naskórka itp. Jeśli płytka paznokciowa jest zdrowa, możemy również wykonać malowanie paznokci i pielęgnację stóp.

Jeśli masz paznokcie u rąk lub nóg sprawiające kłopot przy obcinaniu ,pogrubiałe , mające niepokojący kolor ( krwiak, grzybica, pałeczka ropy błękitnej, onycholiza ) , odstają lub wały wokół paznokcia są bolesne, możesz umówić się na konsultację lub na zabieg opracowania paznokci i dobór odpowiedniej terapii.

Przy wrastających i wkręcających się paznokciach mamy kilka metod do wyboru jak klamry ortonyksyjne, tamponady, kliny z akrylu lub podcięcie wrastających elementów( kolców ).W zależności od przypadku dobieramy odpowiednią terapię.

Kiedy nie radzisz sobie z szorstką skórą na stronie podeszwowej lub masz pęknięcia, rozpadliny na piętach, możesz skorzystać z zabiegu opracowania strony podeszwowej. Jeśli chcesz również zadbać o paznokcie, wtedy umów się na pedicure specjalistyczny. Opiekujemy się również osobami z cukrzycą, gdzie skóra jest bardzo delikatna, podatna na uszkodzenia, a paznokcie często bywają problematyczne.

Mając bolesną zmianę na stronie podeszwowej możesz również zgłosić się do nas, aby ocenić problem i zastosować odpowiednią terapię lub zabieg . Zdarza się, że może to być odcisk, modzel, brodawka wirusowa, włos a nawet szkło.

W sytuacji, kiedy odczuwasz pieczenie strony podeszwowej, ból stóp po całym dniu, lub czujesz ,że Twoje stopy nie ustawiają się prawidłowo podczas chodu, również możesz skorzystać z wizyty u podologa, aby określić rodzaj problemu ,dobrać odpowiednie wkładki, odciążenia, obuwie terapeutyczne, taping podologiczny ( tejpy na haluksy, rozcięgno podeszwowe, ścięgno Ahillesa ,palce młotkowate lub przeciwobrzękowe ).

Twoje paznokcie nie rosną lub są uszkodzone ? Mamy również na to rozwiązanie. Protetyka paznokcia pozwala na ładne ukształtowanie paznokci, wzmocnienie i zniwelowanie ubytków.

Oprócz zabiegów możesz skorzystać z fachowej porady w doborze odpowiednich preparatów i zakupu ich na miejscu w Studio Nefra Lubartów, lub kliknij – SKLEP

Udostępnij