Podologia

Problem z grubymi, przerośniętymi paznokciami u stóp?

Onychogryfoza, szponowatość paznokci.

Najczęściej powstaje na skutek licznych, powtarzających się urazów mechanicznych, uderzeń. Inne przyczyny to : nieodpowiednia higiena paznokci i stóp, zbyt częste lub nieregularne przycinanie paznokci, noszenie zbyt ciasnego obuwia, predyspozycje genetyczne, niektóre schorzenia układu krążenia. Ponadto na pojawienie się onychogryfozy wpływ mogą mieć także inne deformacje w obrębie stóp oraz niektóre choroby drobnoustrojowe, zaburzające metabolizm macierzy płytki paznokcia. Dolegliwość ta może być również skutkiem niedostatecznego zaopatrywania paznokcia w tlen oraz substancje odżywcze, co prowadzi do hiperkeratozy. Stan ten występuje najczęściej u osób starszych, dotkniętych onychogryfozą.

W gabinecie podologicznym prowadzimy terapie takich paznokci, proponujemy odpowiednie preparaty pozabiegowe do stosowania w domu takie jak Fluid , Mykobooster. Po zabiegu płytka jest oczyszczona do zdrowej częsci, a sam zabieg nie jest bolesny.

Zabieg wykonujemy w gabinecie podologicznym, na wygodnym fotelu profesjonalnymi urządzeniami oraz wysterylizowanymi narzędziami w pakietach.

Taki zabieg pozwala pozbyć się bólu uciskanych paznokci, a łożysko jest uwolnione z mas rogowych. Zawsze radzimy aby nie zwlekać do momentu, kiedy już boli.. jeśli potrzebujesz konsultacji zawsze jesteśmy do dyspozycji online lub na miejscu w gabinecie.

Udostępnij

Leave a Reply