Bez kategorii

Krem biomimetyczny

 Przemysł kosmetyczny opierając się na wieloletnich badaniach stara się tak skomponować budowę produktów pielęgnacyjnych, aby wspomagać naturalne funkcje skóry. Tradycyjne kremy działają na zasadzie okluzji, czyli tworzą tłustą warstwę na powierzchni naskórka. Okazało się jednak, że warstwa ta może utrudniać przenikanie składników aktywnych do głębszych warstw skóry, często również składniki te ulegały odparowywaniu. Sprawiało to, że choć produkty pielęgnacyjne wydawały się odpowiednio dobrane do potrzeb cery, to nie dawały pożądanych rezultatów. 

Firma Organic Series poszła o krok na przód i wraz ze sztabem specjalistów wykorzystała biomimetykę w swoich produktachTo dzięki niej zawdzięczamy lamelarną budowę kremów. Pojęcie biomimetyczności daje jednak szerszy pogląd na pochodzenie i powstanie produktów, co bardziej kompleksowo odpowiada charakterystyce naszych kremów forte.

ZNACZENIE DLA KOSMETOLOGII

Co ciekawe biomimetyka została odkryta w połowie XX wieku i zyskała miano jednej z najważniejszych i najszybciej rozwijających się interdyscyplinarnych dziedzin nauki. Bada przede wszystkim budowę oraz zasady działania natury. Przy czym wykorzystuje jej rozwiązania i zachodzące w niej procesy, przenosząc je na nowoczesne rozwiązania technologiczne. Te rozwiązania miedzy innymi znalazły swoje zastosowanie w kosmetologii.

Zapewne znane jest wszystkim pojęcie kosmetyki naturalnej. Po krótce, są to kosmetyki ze składnikami pochodzenia roślinnego. Natomiast kosmetyki biomimetyczne to coś więcej niż tylko naturalny skład. Baza biomimetyczna można powiedzieć, że jest takim systemem kopiującym strukturę ludzkiej skóry. Imituje warstwy barierowe skóry i wzmacnia jej funkcje poprzez uzupełnienie utraconych fragmentów.

WŁAŚCIWOŚCI BAZY BIOMIMETYCZNEJ:
  • tworzy lamelarną strukturę imitującą skórę ludzką,
  • uzupełnia brakujące lipidy bariery skórnej,
  • zabezpiecza i wzmacnia naturalny płaszcz ochronny skóry,
  • hamuje procesy zapalne w skórze,
  • znacznie wspomaga transport składników aktywnych w głębsze warstwy skóry,
  • wspomaga regenerację skóry,
  • usprawnia oraz przyspiesza naprawę skóry uszkodzonej.
blog krem biomimetyczny
KREMY FORTE ORGANIC SERIES

Baza biomimetyczna w kremach biomimetycznych to nic innego jak lamelarna budowa, która wiernie naśladuje strukturę skóry i działania w niej zachodzące. Ulega ona „wtapianiu” się w cement międzykomórkowy i odtwarza go. Dzięki temu składniki aktywne znajdujące się na granicy z żywą warstwą naskórka, w łatwy sposób przedostają się do głębszych warstw skóry. Efektem tego jest lekka konsystencja kremów, szybka wchłanialność i uczucie jedwabistego wygładzenia na skórze. Ale przede wszystkim wykazuje maksymalne, dobroczynne i skuteczne działanie na wszelkie problemy skórne.

Źródło : Organic Series

Udostępnij

Leave a Reply