Masaż klasyczny może pełnić różne funkcje. Choć jest relaksujący, wykorzystuje się go także w walce z różnymi chorobami i dolegliwościami. Nie tylko starożytni Chińczycy korzystali z tej metody radzenia sobie z bólem czy innymi objawami, ale także starożytni Grecy częściowo wykorzystywali metody masażu klasycznego, który w średniowieczu stosowany był między innymi przez zakonnice, które opiekowały się chorymi.
Masaż klasyczny ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim masaż klasyczny wpływa bardzo korzystnie na układ krwionośny oraz limfatyczny. Jest też dobrym sposobem zarówno na pobudzenie, jak i na odprężenie, ponieważ bezpośrednio oddziałuje na układ nerwowy. Udowodniono także, że masaż klasyczny pozytywnie wpływa na ludzką psychikę poprzez zwiększenie wydzielania serotoniny, a także na skórę, która w wyniku tej techniki staje się bardziej jędrna. Wreszcie jedna z najważniejszych funkcji masażu klasycznego – zwiększenie elastyczności mięśni i ruchomości stawów.
Istnieje bardzo wiele przypadków, w których warto udać się na masaż klasyczny. Rehabilitanci polecają go szczególnie w przypadku zapalenia stawów, ścięgien oraz mięśni, przy skręceniach i stłuczeniach, w przypadku wad postawy oraz różnych problemów z kręgosłupem. Wielu lekarzy mówi także o korzystnym działaniu masażu klasycznego w przypadku nadwagi, nerwobólów, a także w chorobach i dolegliwościach związanych z przemianą materii. Warto jednak podkreślić, że masaż klasyczny może także stanowić doskonały sposób na relaks i odprężenie, na przykład po ciężkim dniu.
Choć masaż klasyczny ma bardzo wiele zalet, nie wszyscy powinni korzystać z tej techniki. Przeciwwskazaniem mogą być między innymi rozmaite problem skórne, między innymi łuszczyca oraz egzema. Także dolegliwości związane z krzepnięciem krwi mogą stanowić przeciwwskazanie, na przykład zapalenie żył czy miażdżyca naczyń obwodowych oraz choroby serca. Masażu klasycznego nie wykonuje się również u osób ze zniekształceniami kręgosłupa oraz u pacjentów po wylewie.
Masaż klasyczny oparty jest na wielu różnych technikach. Masażystka w Studio Nefra wykorzystuje między innymi głaskanie, ugniatanie, rozcieranie, wyciskanie, uklepywanie i wiele innych ruchów, a każdy z nich pełni podczas masażu określoną funkcję. Masaż klasyczny zaczyna się od najdelikatniejszej techniki, czyli głaskania, i w ten sam sposób jest zakańczany. Istnieją różne techniki głaskania. Można wykonywać je całą dłonią, pięścią, opuszkami palców lub grzbietową stroną dłoni.
Jedną z najważniejszych technik i zwykle najdłużej trwających w masażu klasycznym jest ugniatanie. Takie ruchy mają przede wszystkim na celu uelastycznienie mięśni i ścięgien. Osoby, które nie uczestniczyły wcześniej w masażu klasycznym i nie są przyzwyczajone do tego rodzaju technik, mogę odczuwać ból podczas ugniatania.
Rozcieranie zwykle wykonuje się przy wykorzystaniu charakterystycznych, okrężnych ruchów. Z reguły stosuje się je na skręcenia, zrosty, a także stłuczenia. Oklepywanie to technika, którą porównać można do ugniatania, jednak jest o wiele bardziej energiczna.
Do masażu wykorzystujemy ekologiczne produkty takie jak : oliwki, kremy ,maski, scruby i peelingi dostępne również w naszym sklepie.
Przed udaniem się na sesję masażu klasycznego nie trzeba specjalnych przygotowań. Warto jednak pamiętać o tym, by przynajmniej 1,5 godziny przed nie spożywać dużych oraz ciężkostrawnych posiłków. Oczywiście, jak przed każdym masażem, warto wziąć prysznic. Trzeba też pamiętać, że masaż klasyczny wykonywany jest na nagim ciele. Okryte ręcznikiem pozostają jedynie miejsca intymne.
W zakładce usługi znajdziecie różne rodzaje masaży oraz cennik.